فونت درشت تر      فونت کوچک تر

عباس صادق زاده مطرح کرد : برای تکریم سالمندی همه سازمان ها باید برنامه علمی ،جامع و موثرداشته باشند

جلسه شورای سالمندان با حضور مدیر کل ،معاون امور توانبخشی بهزیستی استان کرمان ،مدیر کل امور بانوان استانداری و مدیران ادارات استان در محل استانداری کرمان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی کرمان با بیان اینکه رشد سالمندی یک پدیده اجتماعی می باشد عنوان کرد : برای تکریم  سالمندی همه سازمان ها باید برنامه علمی ،جامع  و موثرداشته باشند .

عباس صادق زاده آمار رو به رشد سالمندی را یک زنگ خطر دانست و اظهار داشت : برای ارتقاء سطح سلامت  و رفاه حال سالمندان خانواده ها ،دولت و سازمان ها باید  در راستای کاهش تبعات سالمندی به صورت مشترک برش ها و برنامه های طراحی شده را اجرا و  عملیاتی نمایند .

علیرضا اسدی معاون توانبخشی بهزیستی استان یکی از سیاست های مثبت سازمان بهزیستی داشتن برنامه برای ارتقاءسلامت جسمی و روانی سالمندان عنوان کرد و گفت : برای این هدف راه اندازی دو مرکز روزانه و شبانه ویژه سالمندان در دستور کار می باشد .

وی پرکردن اوقات فراغت سالمندان را از طریق بنیاد فرزانگان مهم دانست و خاطرنشان کرد : دوره  آموزشی مددیار سالمندی  برای مراقبت در منزل  و همچنین بررسی وضعیت جسمی و شناختی از طریق غربالگری  مبتنی بر توانبخشی خانواده با همکاری بهزیستی قابل اجرا می باشد .

زهرا موسی پور مدیر کل امور بانوان استانداری با اظهار تاسف از نبود برنامه های آموزشی و کافی برای سالمندان گفت : برای تامین نیازها ،حفظ استقلال و بالا بردن کیفیت زندگی سالمندان باید همه سازمان ها  پکیج های آموزشی ومناسب سازی محیط را جهت دسترسی آسان طراحی نمایند .